Son Yorumlar
Son Şans, Tekrarı 105 Yıl Sonra
Bilgi
Yazım içeriği ve bilgi edinme yönünden güzel bir yazı olmuş. En çok di...
Yorumu Oku

Geyve'de köpekler etkisiz hale getiriliyor
Hayvanseverlik
Bu şekilde, canlıların hangi amaçla bayıltığını bilmeden ve sonrasında...
Yorumu Oku

Geyve'de köpekler etkisiz hale getiriliyor
BELLİ
ORADAKİ YURTTAN ŞİKAYET GELMİŞTİR BELEDİYEYE BELEDİYEDE GEREKENİ YAPMI...
Yorumu Oku

Ak Parti'de değişim başlıyor!
MÜTEAHHİT
GEYVE TEŞKİLATI TAMAMEN DEĞİŞMELİ MÜCAHİTLİKTEN MÜTEAHHİTLİĞE YÜKSELME...
Yorumu Oku

Murat Kaya, TCDD Genel Müdürü ile görüştü
dileğimizdir
sayın Murat Kaya; TCDD'nın genen müdürü ile görüşürken HIZLI TREN...
Yorumu Oku

 
EYVAH! Sıra TÜVASAŞ'ta mı?
Çarşamba, 01 Ocak 2020

EYVAH! Sıra TÜVASAŞ'ta mı? TÜVASAŞ birleşecek mi? Sakarya'nın son kalesi TÜVASAŞ hakkında yeni yılın son günü yapılan bir açıklama endişe yarattı.

Birleştirme söylentilerinin ayyuka çıktığını belirten Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜVASAŞ’ın birleştirilesi ve üç kurumun’da küçültülerek kapatılması anlamına gelmektedir" dedi.

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜVASAŞ’ın birleştirilerek tek çatı altında toplanacağı yönündeki haberleri değerlendirdi.

Peker " 2019 da olduğu gibi 2020 yılı bütçe ödeneğinin azaltılması gerçek niyetlerinin ne olduğunu ortaya koymaktadır." dedi.

Peker sözlerine şöyle devam etti; "Birleştirilmeden vaz geçilmesi , Kamu İktisadi Kuruluşların etkin ve verimliliğine yansıyacağını belirterek, TCDD’nin serbestleştirme çalışmaları 2020’ye kadar planlanan sürenin uzaltarak 2023 yılı hedefine ertelenmesi, yurtdışında özellikle Avrupa’dan getirilecek vagonların buraya yönlendirilmesi, Vagon Fabrikaların kalkınmasını sağlayacaktır. 2020 Cumhurbaşkanlığı yıllık programlanmasında üç kurumun (TÜDEMSAŞ,TÜVASAŞ,TÜLOMSAŞ) tek çatı altında birleştirilmesi yatırımları kısıtlama ve işlerin yavaşlanması gibi sorunlar çıkmasına neden olabilir, ödenek artırıldığında bu kurumların iş yapabilirliği daha da artacaktır. Kamu İktisadi Kuruluşlara bağlı şirketlerde üretimini artırılarak milli ekonomimize katkı sağlayacak düzeye getirilmesi gerekmektedir. Birleştirilme projesi TÜDEMSAŞ’ın Tamamen Bitirilmesi anlamına geleceği konusunda sendikamızın endişeleri vardır. Tek çatı altında toplanma tarihi 2020, bu tarihin 2023 uzatılması konusunda önümüzdeki hafta Ankara’da çalışma başlatacağımızı tüm çalışanlarımıza bildiriyorum. TÜDEMSAŞ şu anda mahalli ve ülke piyasasına 10 milyon TL sıcak para akıtmaktadır. Birleştirme projesi gerçekleştiğinde bizim görüşümüz bu miktarın yüzde 10 bile olmayacağıtır. Bu Sivas’a yapılan en büyük kötülük olacaktır diye düşünüyoruz” dedi.

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker sözlerine şöyle devam etti; "Türkiye Vagon Sanayii A.Ş, Türkiye lokomotif sanayii A.Ş ve Türkiyede Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş Müdürlüklerinin tek çatı altında birleştirilme Projesinden derhal vaz geçilmesi kurumların ve bulunduğu illerin lehine olacaktır dedi. Buradan Sivas Milletvekillerine çağrıda bulunuyorum konunun takipçisi olun lütfen.TÜDEMSAŞ varsa Sivas var olacaktır,TÜLOMSAŞ varsa Eskişehir var olacaktır ,TÜVASAŞ Varsa Adapazarı var olacaktır."  (Rayhaber)

 

Sakarya Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 1812 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.