Son Yorumlar
Son Şans, Tekrarı 105 Yıl Sonra
Bilgi
Yazım içeriği ve bilgi edinme yönünden güzel bir yazı olmuş. En çok di...
Yorumu Oku

Geyve'de köpekler etkisiz hale getiriliyor
Hayvanseverlik
Bu şekilde, canlıların hangi amaçla bayıltığını bilmeden ve sonrasında...
Yorumu Oku

Geyve'de köpekler etkisiz hale getiriliyor
BELLİ
ORADAKİ YURTTAN ŞİKAYET GELMİŞTİR BELEDİYEYE BELEDİYEDE GEREKENİ YAPMI...
Yorumu Oku

Ak Parti'de değişim başlıyor!
MÜTEAHHİT
GEYVE TEŞKİLATI TAMAMEN DEĞİŞMELİ MÜCAHİTLİKTEN MÜTEAHHİTLİĞE YÜKSELME...
Yorumu Oku

Murat Kaya, TCDD Genel Müdürü ile görüştü
dileğimizdir
sayın Murat Kaya; TCDD'nın genen müdürü ile görüşürken HIZLI TREN...
Yorumu Oku

 
Geyve'deki çekici cinayetinden müebbet çıktı
Cuma, 03 Ocak 2020

Geyve'deki çekici cinayetinden müebbet çıktı.. Tartıştığı otomobil sürücüsü Feyzi Mumlu'yu Geyve Şerefiye'de eşinin gözleri önünde çekiciyle ezerek öldüren sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında, 16 Aralık 2018'de maktul Feyzi Mumlu'yu çekiciyle ezerek öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan sanık Hakan K.'ye "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası verildi.

Mahkeme heyetince hazırlanan gerekçeli kararda, olay günü 3 arkadaşıyla iş yerinde alkol alırken bir aracın çekilmesi gerektiği şeklinde telefon gelmesi üzerine sanık Hakan K'nin alkollü olduğu halde aracı çekmek için iş yerinden ayrıldığı kaydedildi.

Sanığın iş yerinden geri geri çıkarken çekicinin Mumlu'nun otomobilinin önüne çıkmasından dolayı maktulün kornaya bastığı belirtilerek, "Maktulün sanığa yönelik herhangi bir hakaret, tehdit ya da haksız bir eylemi olmamasına rağmen sanığın birlikte alkol aldığı üç kişinin Mumlu'nun yanına geldikleri ve darbetmek istedikleri ancak maktulün eşi Sibel Mumlu'nun Feyzi Mumlu'yu aracın içine çekmesinden sonra maktulün aracını sürmeye devam ettiği ve olay yerinden ayrıldığı anlaşılmıştır." ifadesi kullanıldı.

Sanığın maktulü takip etmeye başladığı, yolda sıkıştırdığı, korna çaldığı, bazen önlerine kırdığı ve selektör yaptığına değinilerek, sanık Karatiken'in ilk olay yerinden yaklaşık 17 kilometre sonra çekiciyle Mumlu'nun otomobiline vurarak durdurduğu aktarıldı.

Bunun üzerine Mumlu'nun otomobilinden indiği, bu sırada sanığın geri geri gelerek vurmasıyla maktulün çekicinin arka kısmına yüz üstü düştüğü kaydedilerek, "Daha sonra Mumlu'nun kalktığı ve çekicinin önüne geçtiği, el kol hareketi yaparak 'Ne yapıyorsun?' diye bağırdığı, bu sırada sanığın kasti şekilde maktulün üzerinden çekici kamyonet ile geçerek öldürdüğü, sanığın eyleminin sabit olduğu, cezalandırılması gerektiği anlaşılmış olup bu yönde hüküm tesis edilmiştir." denildi.

Sanığın eylemini gerçekleştirdikten sonra yaralı olduğunu düşünse bile Mumlu'yu olay yerinde bırakarak kaçması ve olay saatinde yaklaşık 200 promil alkollü olmasının bir bütün halinde değerlendirildiğinde Karatiken'in eyleminin kasıtlı olarak gerçekleştirdiğinin anlaşıldığı belirtildi.

Mumlu'yu olay yerinde bırakarak kaçması ve sonrasındaki hareketleri nazara alındığında sanık hakkında takdir indirimi uygulanmadığı vurgulanan gerekçeli karada, sanığın Feyzi Mumlu'ya yönelik "kasten öldürme" suçundan dolayı müebbet hapisle cezalandırılmasına ve tutukluluk halinin devam etmesine hükmedildiği ifade edildi.

Arifiye 4. Sanayi Bölgesi'nde 16 Aralık 2018'te 54 FS ... plakalı otomobilin sürücüsü Feyzi Mumlu (38) ile 54 ED ... plakalı çekici sürücüsü Hakan K. arasında tartışma çıkmış, daha sonra olay yerinden 15-20 kilometre uzaklıktaki Geyve ilçesi Şerefiye Mahallesi mevkisinde Karatiken, aracıyla otomobil sürücüsünü ezmişti.

Sağlık ekiplerince Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Mumlu, müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

OLAYLA İLGİLİ DAHA ÖNCE YAYINLADIĞIMIZ HABERLER


 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 1633 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.