Son Yorumlar
Son Şans, Tekrarı 105 Yıl Sonra
Bilgi
Yazım içeriği ve bilgi edinme yönünden güzel bir yazı olmuş. En çok di...
Yorumu Oku

Geyve'de köpekler etkisiz hale getiriliyor
Hayvanseverlik
Bu şekilde, canlıların hangi amaçla bayıltığını bilmeden ve sonrasında...
Yorumu Oku

Geyve'de köpekler etkisiz hale getiriliyor
BELLİ
ORADAKİ YURTTAN ŞİKAYET GELMİŞTİR BELEDİYEYE BELEDİYEDE GEREKENİ YAPMI...
Yorumu Oku

Ak Parti'de değişim başlıyor!
MÜTEAHHİT
GEYVE TEŞKİLATI TAMAMEN DEĞİŞMELİ MÜCAHİTLİKTEN MÜTEAHHİTLİĞE YÜKSELME...
Yorumu Oku

Murat Kaya, TCDD Genel Müdürü ile görüştü
dileğimizdir
sayın Murat Kaya; TCDD'nın genen müdürü ile görüşürken HIZLI TREN...
Yorumu Oku

 
Akademisyenin Geyve hatırası
Cumartesi, 04 Ocak 2020

Geyve MYO'da görev yapmış akademisyenin Geyve hatırası.. Geyve MYO'da görev yapmış akademisyen Prof.Dr.Ali Seyyar yeni makalesinde Geyve'de başladığı akademik kariyerine ait hatıralarını ele aldı.

İşte Prof.Dr. Ali Seyyar'ın makalesinde Geyve ile ilgili bölümü..
*******
Dönemin Rektörü, ilettiğim bu tavsiye mektubumu yine de hiç dikkate almadı ve bana yine randevu vermedi. Aylarca işsiz kaldım. Bu arada Sakarya’da bir yabancı dil merkezine müracaat ettim. Şu kaderin takdirine bakınız ki dil merkezinden yetkili bir yönetici bana aynen şunu söyledi: “Hocam; bizim yabancı dil öğretmenine ihtiyacımız yok. Ama kaç günden beri Sakarya Üniversitesine bağlı Geyve Meslek Yüksek Okulu (MYO) müdürü yeni açmış oldukları İthalat ve İhracat Bölümüne bizden acilen akademisyen unvanlı bir İngilizce okutmanı istemektedir. Biz de böyle bir eleman olmadığı için kendilerine yardımcı olamadık. Neden siz Geyve’ye müracaat etmiyorsunuz?”

Ben de yöneticiye zaten Sakarya Üniversitesine ama kendi bölümüme müracaat ettiğimi ama henüz şahsıma randevu verilmediğimi söyledim. Bunun üzerine yabancı dil merkezi yöneticisi Geyve MYO müdürünü aradı ve bana hemen ertesi gün için randevu ayarladı. İlk görüşmemizle birlikte haftalardan beri aradıkları İngilizce okutmanını nihayet bulmuşlardı. Bu haber derhal rektöre ulaştırıldı, hiç ummadığım bir şekilde ertesi gün rektörle tanışma fırsatı buldum ve ilk etapta İngilizce okutmanı ve gelecek eğitim döneminde de kendi bölümümde öğretim üyesi olacaktım. Kısacası Almanya’da lisans ve yüksek lisans seviyesinde işletme ve iktisat okumanın, İstanbul Üniversitesinde sosyal siyaset alanında doktora yapmış olmanın ötesinde iki yabancı dil bilmenin ve üniversitenin başka bölümlerinin ihtiyacına da cevap verebilmenin artılarını bende görmüş olan rektör, Sakarya Üniversitesinde öğretim elemanı olmamı memnuniyetle kabul etti.
******
(makalenin tamamını okumak için TIKLAYINIZ)

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 1529 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.